МНПТ "Обереги"
Вт, 11.08.2020, 20.49
Меню сайту

Категорії каталогу
Різне [9]
Наші праці [26]

Форма входу

Пошук

Друзі сайту

null

null

Статистика

Наше опитуання
Українські етнічні території: Кубань, Холмщина, Підляшшя, Стародубщина і т.д. мають бути:
Всього відповідей: 241

Головна » Статті » Наші праці

Етнічні конфлікти на території України у сучасний час

«Етнічні конфлікти на території України у сучасний час»


Ми за роки незалежності звикли до думки, про те Україні не має жодних серйозних етнічних конфліктів, і що ця проблема нам не загрожує, але це зовсім не так!
Сучасні локальні війни і військові сутички мають, в основному, своєю основою міжетнічні непорозуміння. Аналіз війн у колишній Югославії на початку 90-х років, війни у Чечні та військових конфліктів або терактів у Нагорному Карабасі, Туреччині, Таджикистані, Афганістані дає змогу по-перше – виокремити загальні особливості, по-друге – зробити висновок, що майже всі ці конфлікти розвивалися не без зовнішньої підтримки.
Загальновизнаними обставинами розвитку етнічного конфлікту вважається :
 взаємодія конфліктуючих сторін (при її відсутності конфлікт не можливий);
 соціальна нестабільність в країні;
 економічна нестабільність;
 вороже ставлення до культури противника (включає в себе і неприйняття релігії);
 створення нелегальних збройних формувань;
 оформлення радикальних рухів, посилення їх впливу, створення відповідних політичних партій.
Виокремлюють також причини і фактори етнічних конфліктів:
 територіальні проблеми і суперечки;
 соціально-економічні фактори;
 релігійний фактор;
 посилення впливу на політичній арені в країні однієї етнічної групи.
Врегулювання політичних конфліктів ускладнюється низкою факторів. Чинне місце серед них займають наступні:
 конфліктуючі сторони різко різняться за культурними характеристиками;
 конфліктуючі сторони відрізняються за соціально-політичним статусом;
 на території одного етносу тривалий час відбувається міграція представників іншого;
 наявність стійких негативних стереотипів у конфліктуючих сторін одна до іншої;
 наявність потужної зовнішньої сили, яка зацікавлена у продовженні конфлікту.
Метою цього ІНДЗ є на основі доступних джерел проаналізувати ситуацію в Україні на даний момент .
Аналіз ситуації буде проводитися за принципом розселенням етнічних меншин на території України. Безумовно титульною нацією нашої держави є українці, проте є також безліч інших національностей.
Найчисельнішими є росіяни. Основна їх частина проживає у східних та південних областях. Конфліктна ситуація виникла відразу ж після проголошення Україною незалежності. Це радше за все соціо - культурний конфлікт, а не військовий . Його основною причиною є зазіхання Росії на цю територію, з одного боку, а з іншого невдала та не активна внутрішня політика самої України. Зараз ця тема активно використовується багатьма політичними силами, проте її потрібно якомога скоріше нормалізувати допоки не розпочалася повномасштабна військова сутичка, що може загрожувати територіальні цілісності України.
Безумовно найгарячішою (конфліктною) точкою на карті України є Крим. На даний момент тут досить часті сутички між так званим «слов’янським» населенням та кримськими татарами. Причиною цього конфлікту є боротьба за землю, оскільки репатрійовані татари різко відчувають її нестачу, а також боротьба за земельні ділянки на південному березі Криму, які зараз надзвичайно цінуються. Нажаль, на теперішній момент цей конфлікт вийшов далеко за межі мирного, часто спостерігаються масові бійки з пораненими та вбитими з обох сторін. Державі потрібно негайно втрутитися у цю ситуацію і виступити посередником між обома сторонами.
На заході нашої країни також існують певні конфлікти. Вони звичайно не такі гострі як на сході проте теж прогресують.
Перш за все це культурне протистояння між українцями та поляками, незважаючи на активну співпрацю двох держав в останні роки різко збільшилася кількість публікацій де звучать зазіхання на територію сусідньої держави, що активно впливає на громадську думку. Це протистояння породжене не якимись сучасними об’єктивними причинами, а історією двох держав яка часто антагоністично оцінює події минулого. На даному етапі працюють спільні україно – польські комісії для врегулювання цього питання.
Ішим центром нестабільності в Україні є Закарпаття . Останнім часом деякі політичні партії почали надавати активну підтримку москвофільському рухові у цьому регіоні – так званим «русинам». Які вважать ідеалом Київську Русь, незалежна Україна, для них перешкода для його досягнення. Також у цьому регіоні досить відчутний вплив Угорщини. У цьому регіоні слід провадити більш актину економічну політику і проблема русинів пропаде сама по собі.
Також важливим є конфлікт, який традиційний для всього європейського світу. Так зване « єврейське питання». На даний момент воно гостро не стоїть, проте найновіші соціологічні дослідження показують зростаючий рівень антисемітизму в Україні. Проте характер сутичок свідчить скоріше, що це винятки ніж правило.
Традиційною залишається нелюбов українців до циган, яка спровокована способом життя останніх. Цигани і у наш час ведуть переважно бродячий спосіб життя і мало зважають на закони країни у які проживають. Через це трапляються сутички між осілим населенням та «прийшлими» циганами.
З новою проблемою зіткнулися українці у останні декілька років – це нелегальна міграція з країн Африки та Азії. З появою якої різко збільшився обіг наркотичних речовин на території України а також емігранти розпочали займати вигідні економічні місця на які претендують українці. А це в свою чергу породило рух «скінхедів» та інших ультра - правих угруповань. Учасники цього руху виступають проти за полонення України темношкірими емігрантами, застосовуючи при цьому усі методи боротьби включаючи вбивства та тілесні ушкодження.

Нажаль ґрунтовних праць про етнографічні проблеми на Україні у сучасний час не написано, тому основною джерельною базою цього ІНДЗ були газетні та журнальні статі, а також всесвітня мережа Internet.
Підводячи підсумки на основі вище викладеного матеріалу, можна дійти висновків, що для вирішення деяких конфліктних ситуацій достатньо провадити більш вдалу економічну політику. Тоді як ряд інших потребує втручання влади, а деколи навіть і правоохоронних органів для вирішення, також потрібно більш серйозно ставитися до зовнішньополітичних втручань у внутрішньодержавні справи з боку інших держав. Якщо ж вчасно не прийняти адекватних дій то можливі військові конфлікти на території нашої держави.
Категорія: Наші праці | Добавив: DFN (10.02.2008) | Автор: Батожний Дмитро
Переглядів: 7904 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 4.1/8 |

Всього коментарів: 1
0
1 Sanya   [Матеріал]
Актуальна тема! Варто проводити дослідження. Якщо автор буде продовжувати то раджу переглянути книгу Володимира Сергійчука "Етнічні межі і державний кордон України"

Добавляти коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Copyright MyCorp © 2020
Хостинг від uCoz