МНПТ "Обереги"
Вт, 11.08.2020, 19.28
Меню сайту

Категорії каталогу
Різне [9]
Наші праці [26]

Форма входу

Пошук

Друзі сайту

null

null

Статистика

Наше опитуання
Українські етнічні території: Кубань, Холмщина, Підляшшя, Стародубщина і т.д. мають бути:
Всього відповідей: 241

Головна » Статті » Різне

Головний вампірчик
Сьогодні екрани телевізорів, сторінки книжок рясніють різноманітними розповідями про містичних потвор, які живуть паралельно з людьми і шукають нагоди, щоб завдати їм шкоди. Особливе місце в цій нечистій ієрархії займають вампіри з своїм страхом світла, довжелезними іклами і чарками з свіжою невинною кров’ю. А взагалі-то вони симпатичні: тільки годуй їх та дай темне підземелля—будуть жити-поживати і добра наживати. І їздити часом до свого шефа в Трансільванію, здаючи звіти про успішне виконання щоквартальних планів. Про головного зубастика і піде далі мова.

Влад ІІІ, князь Валахії (1431-1476), інакше відомий як Дракула, або Влад Сади-на-палю швидко став легендарним як символ жорстокості. А втім, це реальна історична постать. Влад народився в Сігішоарі, його замки Пенарі та Бран і досі можна навідати в теперішній Румунії. Князівство Валахія лежало на лівому березі Дунаю, затиснуте між великим Угорським королівством, яке вважало Валахію за свого васала і ростучою імперією турків-османів, якій Влад платив данину.

Під час Варненського хрестового походу (1443-1444) Влад був іще підлітком, його послали як заручника до двору османського султана Мюрада II, і здійснювані з хлопцем акти содомії можна вважати за психічне джерело його пізніших звірств .

Використання палі як форми покарання було добре відоме туркам, проте в руках Влада ІІІ вона перетворилась на знаряддя справжнього масового терору. У найвишуканішому варіанті тонку як голка, загострену і змащену палю заганяли через тіло таким чином, що смертні муки могли тривати кілька днів.

Влад став князювати 1456 р., усього через три роки по тому, як турки завоювали Константинополь і почав убачати в собі оборонця християнських володарів, що зіткнулися з невірними. Тільки одна виправа за Дунай забезпечила йому 23883 полонених для насаджування на палю, не кажучи вже про тих, кому безжально стяли голову чи спалили живцем. На батьківщині Владове князювання почалося з масового вбивства валаської аристократії, може, двадцяти тисяч чоловіків, жінок і дітей, насаджених на палю у лісі під вікнами замку.

Матяш Корвін, король Угорщини, заарештував і ув’язнив Дракулу, і 1463 р. у Відні з’явилась німецька публікація про його злочини—“Історія Дракули Вайди”, що стала основою для всієї подальшої літератури. У князя Валахії було багато послідовників, що не менш майстерно вправлялися у жорстокості: у 1448 р. історія про Дракулу була перекладена в Московській державі і вона, напевне, була відомою Івану Грозному.

Отакий зубатий граф, який є головою Всесвітнього вампірського союзу. Про нього і його підданих написано-переписано, знято-перезнято купу матеріалів, які в одних викликають страх і цокотіння зубів(як від Бабая в дитинстві), а в інших посмішку. Але погодьтеся: перетворитись з якогось Влада-садиста у графа милих кровожерних вампірів—це треба вміти. Але краще вміти відрізняти правду від вигадки, а казку від історії.

Література:
Норман Дейвіс "Європа. Історія"

Категорія: Різне | Добавив: Igorisius (30.10.2007) | Автор: Саківський Ігор
Переглядів: 826 | Рейтинг: 4.5/2 |

Всього коментарів: 0
Добавляти коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Copyright MyCorp © 2020
Хостинг від uCoz