МНПТ "Обереги"
Вт, 11.08.2020, 21.23
Меню сайту

Категорії каталогу
Різне [9]
Наші праці [26]

Форма входу

Пошук

Друзі сайту

null

null

Статистика

Наше опитуання
Українські етнічні території: Кубань, Холмщина, Підляшшя, Стародубщина і т.д. мають бути:
Всього відповідей: 241

Головна » Статті » Різне

АМАЗОНКИ РОДОМ З УКРАЇНИ
Амазонки були і успішно воювали - свідчить продавня європейська історія, проте, вчені й досі не мають єдиної думки про їхнє походження. Хоча вже знайдено багато свідоцтв того, що войовничі амазонки - це лагідні жінки-україночки.
За твердженням відомого українського філолога, уродженця Волині, професора Львівського університету Івана Денисюка на Поліссі існували полки жінок-воїнів. А львівський дослідник давнини Тарас Каляндрук у двох своїх книгах про воєнне мистецтво українців, про жінок на війні розповідає чимало захоплюючих історій.
У радянські часи історики розміщали амазонок на Кавказі або Малій Азії, на узбережжі Азовського моря, але тільки не в Україні. Перша звістка про диво-жон вже була у «Повісті временних літ.» На основі дослідження фольклорного матеріалу та вивчення історичних друкованих джерел статей, мемуарів дослідників давнини вдалося зробити наукове відкриття, що саме Полісся на Волині було місцем розташування місцевих амазонок. У селі Тур Ратнівського району біля Святого озера були віднайдені кургани жінок-воїнів. Але одна дівчина-воячка ще не може переконати вчених, що вона амазонка. Згадки про військо дівоцьке знайшли у поліських піснях. Відома у селі Тур давня пісня про жіночий полк:
Круз наше село Турецькоє,
пройшло войсько дивоцькоє...
У ній оспівується організоване амазонське військо. В цьому полку жіночім був свій прапор «корогва» і навіть полкова музика — «барабан». До наших часів дійшли старі волинські колядки, які свідчать, що участь жінок у війні була загальноприйнятим явищем. В одній з пісень з села Колодяжного оповідається про трьох вдовиних дочок, з яких одна йде на війну і завойовує половину турецького війська.
Зберігся малюнок з Радзивілівського літопису, де зображені жінки в армії Святослава. Є опис грецьких вчених, що у 971 році в битві з візантійцями серед загиблих русинів знаходили мертвих жінок у чоловічому одязі, які воювали нарівні з чоловіками. Набагато пізніше в мирні часи очевидці описують участь жінок в поєдинках з бродячими борцями.
Наші дівчата самі ходили хлопців сватати. Французький мандрівник Гійом Левассер де Боплан, котрий відвідав наші краї в ХVІІ столітті, в деталях описав таке сватання. Дівчина йде в хату до батьків парубка, якого любить. Вона повідомляє їм про свої почуття і наміри побратися з їхнім сином. Коли ж він противиться, батьки намагаються його вмовити, інакше біди не минути.
Жони князів займались зовнішньополітичною діяльністю. Княгиня Ольга паралельно з князем Ігорем посилала від себе послів представляти інтереси в Константинополі. Цілком логічно, що традиції таки дійшли до козацьких часів. У ХVІХVІІ століттях дворянки будь-якої європейської держави могли позаздрити незалежності української жінки. В той час, коли теологи та вчені на Заході вели дискусії на тему, чи є у жінки душа, багаті та освічені українки були рівноправними з чоловіками. Жінки були членами церковних братств, засновували монастирі, школи, видавали книги. Вони вільно обирали собі жениха, самі розпоряджались своїм багатством, керували ним, розривали невдалі шлюби і навіть воювали.
Ось приклади. Олена Горностаєва з княжого роду заснувала Пересопницький монастир, де було написане живою розмовною мовою знамените Пересопницьке Євангеліє, на якому Віктор Ющенко давав присягу Президента. Анна Гайська в ХVІ столітті заснувала Почаївський монастир, Софія Чорторийська відкрила друкарню і сама перекладала з грецької на українську Святе Письмо. Єлизавета Гулевичівна була однією з засновниць Київського братства, монастиря, школи, лікарні для дітей.
Часом жінкам доводилось брати зброю в руки, і вони нічим не поступались чоловікам. Анна БорзобагатаКрасенська управляла казною Луцької єпархії. Коли проти неї виступило ополчення, вона одягнула на себе панцир і на чолі свого власного війська розгромила противника. Волинська княгиня Софія Ружинська очолила 60тисячні воєнні загони і під музичний супровід приступом взяла в 1608 році замок князів Корецьких.
Запитаєте чому тоді козаки не пускали жінок на Запорізьку Січ? Історії відомі чоловічі та жіночі воєнні союзи. Січ була традиційним чоловічим союзом. А це як чоловічий монастир. Однак на козацьких іконах, хоругвах вони зображали Пресвяту Покрову Богородицю, свою захисницю і хранительку. І бій розпочинали лише тоді, як усі козаки дружно помолились до Пресвятої Богородиці.
Якщо вірити соціологам, сучасні жінки країн СНД більш нагадують "сильну" половину. Загальновизнано, що вони куди краще за чоловіків, пристосовуються до обставин, які швидко змінюються, відповідальніші, легше навчаються, менш схильні до стресів. Удачливі, енергійні бізнес-леді давно не є рідкістю, і якщо вже вони беруться за справу, то тоді – тримайся.
Можливо, в них прокидаються гени амазонок і поляниць, що дрімали раніше? Тим більше, що значна частина чоловічої половини створює для цього найсприятливіші умови – своєю прогресуючою інфантильністю, а то і жіночністю. Чи вже настає повторення матріархату?
Повторимо ж, як закляття: "Амазонки житимуть вічно, якщо постійно вбиватимуть в собі чоловічу лінь, пиху, ненависть, злість, неробство, пожадливість, користь, заздрість, недбалість… і Бог знає, ще яку гору, придбаних на Землі пороків, в ім'я не тільки власного омолоджування, а й духовного відродження Людства, у витоків якого вони й були поставлені". Адже існує ж наукове припущення, що саме жінки історично старші за чоловіків на добрих чотириста тисяч років, і цьому шукають й знаходять все нові і нові наукові докази!

Джерело: http://www.aratta.org.ua/text_ua.php?id=675
Категорія: Різне | Добавив: Hyliganka (12.04.2008)
Переглядів: 1403 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 3.0/2 |

Всього коментарів: 2
0
2 маша   [Матеріал]
на історичному далі Ятищучка, і психологічка хабарі беруть!

0
1 Лексі   [Матеріал]
Гарна статейка !

Добавляти коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Copyright MyCorp © 2020
Хостинг від uCoz